Dlouho před příchodem elektřiny do domácností našich praotců se tak běžně svítilo. Svíčku můžeme označit za ten nejjednodušší zdroj světla, používaný již od starověku. Princip fungování svíček je založen na přeměně chemické energie, která vzniká v procesu hoření, na světelnou energii.
Postupem času se svíčky dávaly do svícnů, které se používaly především z bezpečnostních důvodů. Svícny sloužily jako ochrana před opařením nebo poškozením předmětů horkým voskem, ale mimo jiné i jako ochrana před požárem. Pro osvětlování větších prostor bylo potřeba vždy mnoha stovek až tisíců svíček, které byly umísťovány do velkých svícnů.
V dobách dřívějších býval svícen běžnou součástí každé domácnosti. Především z důvodu jeho praktického využití, jelikož sloužil pro osvětlování prostoru. V době současné svíčky jako primární zdroj světla nahradilo elektrické osvětlení a tím se změnil i účel běžného používání svícnů. Sice dodnes svíčky a svícny přijdou vhod při náhlém výpadku elektřiny. Však za normálních okolností je nyní používáme jako stylové bytové doplňky pro ozdobu interiéru.
Nejmodernějším vynálezem, který se zakládá na principu fungování svíček, jsou aromalampy. Stačí malá čajová svíčka a kapka vonného oleje a pomocí aromalampy dokážete provonět celý byt. Aromaterapie je zvláštním druhem alternativní medicíny, který užívá rostlinné látky známé jako éterické oleje za účelem změny mysli, nálady a pozitivního vlivu na zdraví. V aromaterapii se nejčastěji používají následující éterické oleje: citronová tráva, levandule, cedrové dřevo, zázvor, santalové dřevo, borovice, jasmín, růže, či granátové jablko. Také záleží, jakého účinku potřebujete dosáhnout: stimulujícího nebo uklidňujícího.
Štítky: Romantické dekorace, Romantický styl, Svícny a svíčky
Další články
Mohlo by vás zajímat
Související produkty s článkem