Jedná se o přírodní projev, který je u nás úplně běžný. Někdo z něho chytá deprese, jiní se v dešti rádi prochází a malý do kaluží od deště přímo skákají. Věděli jste, že je i jako spousta dalších přírodních jevů spojen s mnoha pověrami?
V dřívějších dobách, v období sucha, existovali rituály, díky kterým měli bohové seslat tolik potřebný déšť. Naopak v období žní lidé věřili, že se dá z oblak vyčíst zda bude pršet nebo ne. Ostatně na to existuje i pranostika - Netřeba o déšť prositi, přijde, jak začnem kositi. A tak tomu věřili i u zvířectva - Kohout kokrhaje předpovídá počasí pěkné, slepice sviříc špatné.
Tuto otázku si určitě klade většina, protože na každého to působí jinak. Ve filmech v televizi, vždycky vidíme krásně upravené hlavní hrdiny, kteří se s radostí prochází v dešti po městech a když pak přijdou domů, mají mokré oblečení, které odloží jednoduše na věšák. V reálu to ale funguje jinak. Mnozí z nás při pohledu na déšť hledají po bytě deštník, který bude dostatečně velký a ochrání je před mokrým oblečením.
Už jako malý jsme mohli ve filmech vidět krásné bubnování deště na střešní okno, pod kterým uvnitř v interiéru byla na zemi položená nějaké deka nebo lavice, na které někdo ležel a naslouchal této přírodní melodii. S deštěm je ale spojována i duha - tedy magické barevné pruhy, které musejí zvednout náladu i tomu největšímu pesimistovy. Dalším jevem je bouřka, které se tolik lidí bojí, že se vždy raději zavrtahí do postele, ve které se přikryjí dekou až po uši.
A jak jste na tom s deštěm vy? Máte ho rádi nebo se před ním raději schováváte doma? Využijte naší nabídky a podívejte se do kategorie Deštníky a stojany, kde najdete skvělé kousky, které se vám můžou hodit.
Štítky: Bytové doplňky a dekorace, Interiérové dekorace, Předsíň
Mohlo by vás zajímat
Související produkty s článkem